İspanya - Aralık  2015

Casa de Zamora  - Madrid

  Hayatımdaki en anlamlı gecelerden biriydi desem abartmış olmam sanırım. 35. yaşıma girerken , ilk fotoğaf sergim, benim için çok özel bir şehir olan Madrid'de açıldı. 

  Shoshi performansıyla, Laura güzel sözcükleriyle herkesi, İspanyolca bilmeyenleri bile duygulandırdı. O akşam iyice anladım ki iletişim kurmak, hissetmek ve bağ kurmak için ille de ortak bir dile gerek yoktu.Müzik , dans  ve fotoğraf vardı.. ve bu üçü tüm duyguları paylaşmak için ziyadesiyle yeterdi. 

 *Fotoğraflar , benden desteğini hiç eksik etmeyen dostum Kübra Karaçizmeli'ye aittir. 

İspanya - Aralık  2015

Casa de Zamora  - Madrid

  Madrid'deki sergilerin ikincisi Casa de Andalucia'da açıldı. Benim için en önemlisi fotoğraflarını çektiğim kadınların da bu geceye eşlik etmeleri idi. 

 Altı ay öncesine kadar hiç tanımadığınız insanların yüzünde gülümsemeye, gözlerinde çocukça bir ışığa sebep olmak tarifsiz bir keyif. 

  Hepsine tekrar teşekkür ederim. İzin vermeselerdi Vaveylayı yapamazdım. 

 

Fotoğraflar elbette Kübra'nın gözünden...


İsrail - Şubat 2016 - Nisan 2016 

Instituto Cervantes - Tel Aviv 

 

 

 

Tel Aviv'de iki sergi açtık. Birincisine ne yazık ki katılamadım, bu yüzden  elimde fotoğraf yok. İkinci sergimiz  Tel Aviv'deki İspanyol Kültür Merkezi İnstituto Cervantes'de açıldı.

 

Shoshi bu sefer dans etmedi ancak Amnon Roy ile çektikleri  'Flamenco Between Fences, belgeseli yayınlandı. İzleyicilerin ilgiyle izlediği, benim her izlediğimde daha çok etkilendiğim bu belgeselin trailerını https://vimeo.com/14545570 linkinden  izleyebilirsiniz. 

 

Fotoğraflarımın bu  etkileyici belgesel ile ortak bir projede buluşması benim için  çok onur vericiydi. 

 

 

Türkiye - Haziran 2017 

Yorgo Seferis Sanat Galerisi - Urla 

Urla'da açılan sergiyi birkaç cümle ile anlatmam imkansız. Uzun bir hikayesi olacağı kesin. O yüzden bu sergiyi bir blog yazısına saklıyorum...